منوی دسته بندی

سبد خرید شما خالی است.

شیره ی خرمای طبیعی و سنتی، یادگاری از گذشتگان

معجزه ای به نام شیره ی خرمای سنتی

شاید در نگاه اول این جمله اغراق به نظر برسه ولی وقتی با دانستنی های کمتر شنیده شده از شیره ی خرمای سنتی آشنا بشین متوجه میشین چرا بهش میگن معجزه…

خیلی ها این تصور رو دارن که عسل به عنوان یک دارو میتونه درمان خیلی از بیماری ها باشه، اما اگر با خواص شیره ی خرما سنتی آشنا بشن، اونو جایگزین عسل کنن. طبق یک مقایسه از سازمان غذا و داروی آمریکا، شیره ی خرمایی که به روش سنتی تهیه میشه علاوه بر اینکه قند کمتری نسبت به عسل داره حتی قند اشباع شده بیشتری نسبت به عسل داره که بویژه برای افراد دیابتی مناسبتر هست. اما غیر از این مورد شیره خرمای ارگانیک آهن و منیزیم بیشتری نسبت به عسل داره که در نتیجه یک‌ جایگزین بسیار عالی برای عسل محسوب میشه. دلیل اصلی این موضوع روش تهیه ی این شیره ی خرما هست و به همین دلیله اسمشو سنتی گذاشتن.

توی این روش شیره به تدریج و از طریق تحت فشار گذاشتن خرماها بدست میاد که اغلب زیر نور و حرارت خورشیده، در میناب ابتدا برای محل گذاشتن خرماها یک «مهرنگی» با چوب شاخه درخت نخل درست میکنن که ارتفاعی حدود ۱۷۰ تا ۱۹۰ سانت داره و در مرحله ی بعد خرماها رو داخلش میریزن و در نهایت برای فشار اومدن به خرماها چند تکه سنگ بزرگ روی این مهرنگی میذارن و گهگاهی برای فشار بیشتر دور این مهرنگی رو با کمربند میبندن که شیره ی خرما زودتر گرفته بشه توی این روش هیچ حرارت مستقیمی به خرما داده نمیشه که همین موضوع باعث میشه همه ی خواص خرما و عطر شیره حفظ بشه و شما یک حس خاص رو زمان چشیدنش تجربه کنید. اگر بخوایم مقایسه کنیم نسبت خواص خرما رو با شیره خرمای سنتی مقایسه کنیم مثل نسبت عسل با ژل رویال میمونه.

ما را در فضای مجازی دنبال کنید.


Instagram


Pinterest


Youtube

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.